Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Πολιτιστικές Δραστηριότητες στην Εκπαίδευση:"Ανθρώπινη μορφή στην Ελληνική Ζωγραφική:20ος αιώνας¨

Αναρτήθηκε απο τον/την Ψαθά Φωτεινή
Παρασκευή, 19 Ιουνίου 2020 11:36

Πολιτιστικές Δραστηριότητες στην Εκπαίδευση: Αξιοποίηση τηςΈκθεσης Ζωγραφικής

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής διά της υπεύθυνης Πολιτιστικών Θεμάτων σε συνεργασία με τις Δ/νσεις Β/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Αττικής και Γ’ Αθήνας διοργανώνουν επίσκεψη στην έκθεση:

«Ανθρώπινη μορφή στην Ελληνική Ζωγραφική: 20 αιώνας»

Η ξενάγηση θα λάβει χώρα την Πέμπτη,  25/06/2020 από τις 16:00  έως τις 17:30 στο Ίδρυμα Β. & Μ. Θεοχαράκη (Βας. Σοφίας 9, Αθήνα).

Η συμμετοχή είναι απολύτως προαιρετική. Θα γίνει με φυσική παρουσία στο χώρο του μουσείου και με τήρηση όλων των προβλεπόμενων μέτρων προστασίας λόγω Covid 19.  Ο αριθμός των συμμετεχόντων συναδέλφων θα είναι περιορισμένος.

Oι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην επιμορφωτική επίσκεψη στην έκθεση παρακαλούνται να συμπληρώσουν τα στοιχεία τους μέχρι 22/06/2020 στην παρακάτω φόρμα

Πληροφορίες για την έκθεση θα βρείτε στο έγγραφο