Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Πρόσκληση σε Διαδικτυακή Επιμορφωτική Συνάντηση για την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος 2020

Παρασκευή, 05 Ιουνίου 2020 12:24

Οι Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής, δια των Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος 2020, διοργανώνουν διαδικτυακή επιμορφωτική συνάντηση με θέμα:

«Η Περιβαλλοντική Εκπαίδευση και ο ρόλος των Ενεργών Πολιτών στην ανάδειξη των Τοπικών Προβλημάτων».

Η διαδικτυακή συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 10 Ιουνίου 2020 ώρες 18:00-19:30 και απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, γονείς, μαθητές καθώς και στην ευρύτερη τοπική κοινότητα.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: Τρίτη 9 Ιουνίου 2020 στην ηλεκτρονική φόρμα:

Οι αιτούμενοι θα λάβουν οδηγίες και κωδικούς για τη σύνδεση στην πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης την Τετάρτη 10/6 ώρες 10:00-12:00 στο e-mail που θα δηλώσουν.

Δείτε το έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής εδώ.