Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Πρόσκληση σε ημερίδα για τις φυσικές καταστροφές

Πρόσκληση σε ημερίδα για τις φυσικές καταστροφές
Πέμπτη, 21 Νοεμβρίου 2019 14:22

Οι  Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης Δυτικής Αττικής, δια των Υπευθύνων Αγωγής Υγείας και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης συνδιοργανώνουν Επιμορφωτική Ημερίδα την Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 16:30 στην αίθουσα του Π.Α.Κ.Π.Π.Α. (Παγκάλου και Κίμωνος 11, Ελευσίνα) με θέμα:

«Φυσικές Καταστροφές: Διαχείριση και Ενδυνάμωση της Εκπαιδευτικής Κοινότητας. Ο ρόλος των φορέων και των εθελοντών».

Σκοπός της Ημερίδας είναι η ενημέρωση και η ενδυνάμωση της σχολικής και της ευρύτερης κοινότητας για τη σωστή διαχείριση των φυσικών καταστροφών που πλήττουν την περιοχή μας. Παράλληλα, θα αναπτυχθεί ο σημαντικός ρόλος των φορέων και των Εθελοντών κατά τη διάρκεια αυτών των επειγουσών καταστάσεων.

Η Ημερίδα απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων που υπηρετούν στη ΔΙΠΕ Δυτικής Αττικής, αλλά και στο ευρύτερο κοινό. Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή στον παρακάτω σύνδεσμο μέχρι την Τρίτη 26 Νοεμβρίου και ώρα 12.00 μ.μ.:  https://forms.gle/C1JJTkKhfft2C1tr5 και θα ενημερωθούν στα προσωπικά τους μέιλ για την συμμετοχή τους.

Δείτε το έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής 7963 Ημερίδα Προστασία Φυσ Καταστροφών Π Ε Δυτ Αττικης

Δείτε το Πρόγραμμα της Ημερίδας ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ