Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Σεμινάριο στο ΚΠΕ Ελευσίνας «Κλιματική αλλαγή: Καιρός για σκέψη- καιρός για δράση»

Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2019 13:56

Οι Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής και Γ΄ Αθήνας, μέσω των Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, σε συνεργασία με το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ελευσίνας, διοργανώνουν μονοήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο 7 διδακτικών ωρών για 60 εκπαιδευτικούς (15 από κάθε Διεύθυνση Εκπαίδευσης) στο ΚΠΕ Ελευσίνας (Κοντούλη 60, Ελευσίνα) με θέμα:

«Κλιματική αλλαγή: καιρός για σκέψη, καιρός για  δράση»

ΚΠΕ Ελευσίνας- Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019

Ώρες 9:15- 15:15.

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί υποβάλλουν την αίτησή τους μέχρι την Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2019 στο σύνδεσμο:

Διαβάστε τους στόχους και το Πρόγραμμα του σεμιναρίου στο έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής 7710 ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ_ΚΠΕ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ.