Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Σεμινάριο "Η Περιβαλλοντική Εκπαίδευση απέναντι στις Σύγχρονες Προκλήσεις"

Σεμινάριο "Η Περιβαλλοντική Εκπαίδευση απέναντι στις Σύγχρονες Προκλήσεις"
Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου 2019 08:57

Οι Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής, μέσω των Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, σε συνεργασία με το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ελευσίνας, διοργανώνουν επιμορφωτικό σεμινάριο 4 διδακτικών ωρών για 30 εκπαιδευτικούς (15 από κάθε Διεύθυνση Εκπαίδευσης) την Δευτέρα 4 Νοεμβρίου ώρες 16:15 έως 19:30 στο ΚΠΕ Ελευσίνας (Κοντούλη 60, Ελευσίνα) με θέμα:

«Η Περιβαλλοντική Εκπαίδευση απέναντι στις Σύγχρονες Προκλήσεις: Προσέγγιση με τη μέθοδο του World Café».

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί υποβάλλουν την αίτησή τους μέχρι την Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2019 στο σύνδεσμο:

Περισσότερες πληροφορίες στο έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής 7210 ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ