Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Επιμορφωτική συνάντηση και εργαστήρια για τη Συνεργατικότητα στο σχολείο-Παιδαγωγική Freinet

Δευτέρα, 14 Οκτωβρίου 2019 13:55

Η  Διεύθυνση Π.Ε. Δυτικής Αττικής, δια των Υπευθύνων Αγωγής Υγείας και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και οι Διευθύνσεις Π.Ε.  Α΄, Β’, Γ’, Δ’ Ανατολικής Αττικής και Πειραιά, σε συνεργασία με το Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδος και την Παιδαγωγική Ομάδα για την προώθηση της παιδαγωγικής Φρενέ στην Ελλάδα «Το Σκασιαρχείο», διοργανώνουν δύο ημέρες επιμορφωτικών συναντήσεων για τη συνεργατικότητα στο σχολείο, στις 31/10/2019 και 1/11/2019, στο Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδος, Σίνα 31, Αθήνα.

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να συμπληρώσουν τη φόρμα https://forms.gle/HC9Yfrtb7Rvy4abB8 μέχρι την Τρίτη 29 Οκτωβρίου 2019 ώρα 10.30 πμ. Οι εκπαιδευτικοί θα πληροφορηθούν τη συμμετοχή τους την Τρίτη 29 Οκτωβρίου 2019 μετά τις 13.30 στα προσωπικά τους μέιλ.

Δείτε το έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής

7168 Επιμορφωτική συνάντηση και εργαστήρια για τη συνεργατικότητα στο σχολείο Π.Ε. Δυτ. Αττικησ