Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Πρόσκληση σε βιωματικό σεμινάριο για τις Πολλαπλές Νοημοσύνες

Πρόσκληση σε βιωματικό σεμινάριο για τις Πολλαπλές Νοημοσύνες
Πέμπτη, 04 Απριλίου 2019 12:56

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής, δια των Υπευθύνων Αγωγής Υγείας και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, στα πλαίσια της υποστήριξης των σχολικών προγραμμάτων Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Πολιτιστικών Θεμάτων και της ολιστικής προσέγγισής τους μέσω της Εκπαίδευσης για την Αειφορία, διοργανώνει βιωματικό επιμορφωτικό σεμινάριο διάρκειας τεσσάρων διδακτικών ωρών με θέμα:

«Αξιοποιώντας τη θεωρία των Πολλαπλών Τύπων Νοημοσύνης στην Εκπαίδευση για την Αειφορία»

Το σεμινάριο θα υλοποιηθεί στο  4ο Δημοτικό Σχολείο Ελευσίνας (Αλκιβιάδου & Αρκαδίου, τηλ. 2105546265) την Δευτέρα 15 Απριλίου 2019 από τις 16:30 έως 20:30.

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι την Παρασκευή 12 Απριλίου συμπληρώνοντας την ακόλουθη φόρμα:

Περισσότερες λεπτομέρειες για το περιεχόμενο του σεμιναρίου στο έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής 2867 ΠΟΛΛΑΠΛΕΣ