Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Σεμινάριο «Αναζητώντας την Αειφορία στην Ελευσίνα, Πολιτιστική πρωτεύουσα της Ευρώπης 2021»

Πέμπτη, 14 Μαρτίου 2019 14:14

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής σε συνεργασία με το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ελευσίνας και τις ΔΠΕ Α΄ & Γ΄ Αθήνας & Ανατ. Αττικής καθώς και ΔΔΕ Α΄ & Γ΄ Αθήνας και Δυτ. Αττικής, δια των Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, διοργανώνουν επιμορφωτικό σεμινάριο για 63 εκπαιδευτικούς (9 ανά Διεύθυνση Εκπαίδευσης) με θέμα:

«Αναζητώντας την Αειφορία στην Ελευσίνα, Πολιτιστική πρωτεύουσα της Ευρώπης 2021».

Το σεμινάριο θα διεξαχθεί στους χώρους του ΚΠΕ Ελευσίνας (Κοντούλη 60, τηλ. 2105546808) το Σάββατο 13 Απριλίου 2019 από τις  8:50 έως τις 19:00.

Αιτήσεις συμμετοχής γίνονται από τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής έως την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2019 και ώρα 10.00 στο σύνδεσμο:

Διαβάστε το Πρόγραμμα του σεμιναρίου στο έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής 2540 ΚΠΕ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ