Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Πρόσκληση εκπαιδευτικών σε διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο στο ΚΠΕ Δραπετσώνας

Πρόσκληση εκπαιδευτικών σε διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο στο ΚΠΕ Δραπετσώνας
Πέμπτη, 21 Φεβρουαρίου 2019 11:36

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής σε συνεργασία με τις ΔΠΕ Α΄Αθήνας και Πειραιά και ΔΔΕ Α΄, Β΄, Δ΄ Αθήνας και Πειραιά, δια των Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, και το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Δραπετσώνας, διοργανώνουν διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο για 30 εκπαιδευτικούς με θέμα:

«Βιώσιμη Ανάπτυξη και Εκπαίδευση για την Αειφορία: παιδαγωγικές εφαρμογές».

Το σεμινάριο είναι αφιερωμένο στην παιδαγωγική αξιοποίηση των 17 Στόχων της Βιώσιμης Ανάπτυξης του ΟΗΕ και θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις του ΚΠΕ Δραπετσώνας, στις 15 και 16 Μαρτίου 2019.

Αιτήσεις συμμετοχής γίνονται από τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς έως την Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 11.30 στο σύνδεσμο:

Εδώ το έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής 2144 ΚΠΕ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ