Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Συμμετοχή σχολείων σε Εθνικά Θεματικά Δίκτυα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης

Συμμετοχή σχολείων σε Εθνικά Θεματικά Δίκτυα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης
Τρίτη, 18 Δεκεμβρίου 2018 11:41

Ενημερωθείτε για τον τρόπο συμμετοχής του σχολείου σας στα παρακάτω Εθνικά Δίκτυα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και τα αντίστοιχα Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης που τα συντονίζουν.

«Βιώσιμη πόλη: Η πόλη ως πεδίο εκπαίδευσης για την αειφορία»

Συντονίζεται από το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ελευθερίου Κορδελιού & Βερτίσκου. Οι σχολικές μονάδες που επιθυμούν να συμμετέχουν στο Δίκτυο παρακαλούνται να συμπληρώσουν την ηλεκτρονική αίτηση στο σύνδεσμο https://tinyurl.com/viosimi18-19 μέχρι τις 13 Ιανουαρίου 2019.

Η ιστοσελίδα του Δικτύου. ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΘΔ Βιώσιμη Πόλη 2018-19 Περιγραφή ΕΘΔ Βιώσιμη Πόλη

«Τα τοπικά προϊόντα σε μια κοινωνία αειφορίας»

Συντονίζεται από το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κρεστένων. Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο Δίκτυο ή να ανανεώσουν τη συμμετοχή τους για το σχολικό έτος 2018-2019 και υλοποιούν ομοθεματικό πρόγραμμα Π.Ε. καλούνται να συμπληρώσουν και να αποστείλουν άμεσα τη σχετική αίτηση στον Υπεύθυνο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης ή Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης Εκπαίδευσης που ανήκουν και να την κοινοποιήσουν με fax (26250/22393) ή e-mail (kpe.krestenon@gmail.com) και στο ΚΠΕ Κρεστένων.

Η ιστοσελίδα του Δικτύου ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ 2018-2019 ΑΙΤΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ

«Τα Βότανα στη ζωή μας»

Συντονίζεται από το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Μακρινίτσας. Τα σχολεία που ενδιαφέρονται να παραμείνουν ή να ενταχθούν στο δίκτυο, πρέπει μέχρι την Πέμπτη 31 Ιανουαρίου 2019 να συμπληρώσουν την αίτησή τους ηλεκτρονικά στην παρακάτω διεύθυνση: https://docs.google.com/forms/d/1_8JFRMFMQzhmEzk2oHmNCOYuhcSy29y8C39cZExm1fE/edit

Η ιστοσελίδα του Δικτύου. Αίτηση Παραμονής-Ένταξης 2018-2019