Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων «Αναδασώσεις και Εκπαίδευση» Σεμινάριο στις 10/11/2018

«Αναδασώσεις και Εκπαίδευση» Σεμινάριο στις 10/11/2018
Δευτέρα, 15 Οκτωβρίου 2018 09:58

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής, μέσω της Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, σε συνεργασία με το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ελευσίνας, τις ΔΠΕ Β΄ & Γ΄ Αθήνας και τις ΔΔΕ Α΄, Β΄ & Γ΄ Αθήνας και Δυτ. Αττικής, μέσω των Υπεύθυνων Π.Ε., διοργανώνει μονοήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο για 63 εκπαιδευτικούς των παραπάνω Διευθύνσεων με θέμα:

«Αναδασώσεις και Εκπαίδευση: Κριτική προσέγγιση στο γιατί και το πώς».

Το σεμινάριο θα διεξαχθεί στο Βοτανικό Κήπο Ιουλίας & Αλεξάνδρου Ν. Διομήδους το Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018 από τις 9:00 έως τις 17:00.

………………………………………..

Από την ΔΠΕ Δυτικής Αττικής θα επιλεγούν 9 εκπαιδευτικοί με σειρά προτεραιότητας. Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να κάνουν αίτηση το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 19 Οκτωβρίου 2018 ώρα 12 μ.μ. στο σύνδεσμο:

Διαβάστε τους στόχους του σεμιναρίου και το Πρόγραμμα στο έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής 5484 ΚΠΕ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΑΝΑΔΑΣΩΣΕΙΣ