Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Τέχνη, πολιτισμός και εκπαίδευση: Καινοτόμα προγράμματα πολιτιστικού περιεχομένου σχ. έτους 2017-18

Αναρτήθηκε απο τον/την Λέτα Σελτσιώτη
Πέμπτη, 27 Σεπτεμβρίου 2018 08:02

Το βιβλίο Τέχνη, πολιτισμός και εκπαίδευση: καινοτόμα προγράμματα πολιτιστικού περιεχομένου σχ. έτους 2017-2018 παρουσιάζει τα πολιτιστικά προγράμματα που εκπονήθηκαν σε σχολεία της Διεύθυνσης μας κατά το σχολικό έτος 2017-2018. Αποτελεί μια προσπάθεια επιστημονικής καταγραφής της εργασίας των εκπαιδευτικών μέσα στην τάξη με τους μαθητές και τις μαθήτριες τους. Μέσα από αυτό αναδεικνύεται το εύρος και η ποικιλία των θεμάτων που πραγματεύονται τα σχολεία. Τα γραφόμενα στον συλλογικό τόμο είναι ευθύνη των συγγραφέων.

Η ανάρτηση του βιβλίου εδώ