Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Ημερίδα «Πράσινες πολιτιστικές διαδρομές στα μνημεία της Μεγαρίδας

Ημερίδα «Πράσινες πολιτιστικές διαδρομές στα μνημεία της Μεγαρίδας
Πέμπτη, 24 Μαΐου 2018 13:35

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής, μέσω των Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών Θεμάτων, συμμετέχει στην επικοινωνιακή δράση του Υπουργείου Πολιτισμού «Πράσινες Πολιτιστικές διαδρομές 2018» και διοργανώνει σε συνεργασία με την Εφορεία Αρχαιοτήτων Δυτικής Αττικής, το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ελευσίνας και τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας και Πειραιά, μέσω των Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών Θεμάτων, επιμορφωτική ημερίδα διάρκειας πέντε διδακτικών ωρών για 30 εκπαιδευτικούς των τριών Διευθύνσεων Εκπαίδευσης (10 ανά Διεύθυνση Εκπαίδευσης) την Κυριακή 10 Ιουνίου ώρες 10:00- 14:30 με θέμα:

«Πράσινες πολιτιστικές διαδρομές στα Μνημεία της Μεγαρίδας»....

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί να συμπληρώσουν την ηλεκτρονική αίτηση μέχρι την Παρασκευή 1 Ιουνίου στο σύνδεσμο:

Αναλυτικές πληροφορίες και το Πρόγραμμα θα βρείτε στο έγγραφο.