Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Πρόσκληση συμμετοχής σε επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα «Η βιώσιμη πόλη στην εκπαιδευτική πράξη»

Δευτέρα, 22 Ιανουαρίου 2018 14:35

Η Δ/νση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής (μέσω της Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης) συμμετέχει στη διοργάνωση διήμερου σεμιναρίου στις 2 & 3 Μαρτίου 2018 σε συνεργασία με το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ελευθερίου-Κορδελιού και τις  ΔΠΕ Α΄ & Β΄ Αθήνας και ΔΔΕ Β΄& Δ΄ Αθήνας (μέσω των Υπευθύνων Π.Ε.). Το σεμινάριο έχει θέμα:

«Η βιώσιμη πόλη στην εκπαιδευτική πράξη»

Παρασκευή 2 Μαρτίου 16.15-20.30

στο 70ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών (Καλλισπέρη 1, Μετρό Ακρόπολη)

Σάββατο 3 Μαρτίου 9.30-18.00

στο ΚΠΕ Δραπετσώνας (Αλ. Παναγούλη & Μονεμβασιάς 1, Δραπετσώνα)

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο σεμινάριο να συμπληρώσουν μέχρι και την Τρίτη 30 Ιανουαρίου 2018 στην ηλεκτρονική αίτηση

Για το Πρόγραμμα ενημερωθείτε από το έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής

278 ΚΠΕ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ_ΒΙΩΣΙΜΗ ΠΟΛΗ.