Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Σεμινάριο για τις πλημμύρες στο ΚΠΕ Ελευσίνας στις 20-1-2018

Σεμινάριο για τις πλημμύρες στο ΚΠΕ Ελευσίνας στις 20-1-2018
Τετάρτη, 06 Δεκεμβρίου 2017 13:39

Η Δ/νση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής (μέσω της Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης) σε συνεργασία με το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ελευσίνας και τις  ΔΠΕ Α΄ και Γ΄ Αθήνας και Ανατολικής Αττικής και ΔΔΕ Γ΄ Αθήνας και Δυτικής Αττικής (μέσω των Υπευθύνων Π.Ε.) διοργανώνει μονοήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο για 60 εκπαιδευτικούς με θέμα:

«Η διαχείριση των φυσικών καταστροφών-πλημμυρών στο πλαίσιο της Εκπαίδευσης για την Αειφορία»

ΚΠΕ Ελευσίνας (Κοντούλη 60, Ελευσίνα)

20 Ιανουαρίου 2018 (09:00-17:45)

Το σεμινάριο μπορούν να παρακολουθήσουν 10 εκπαιδευτικοί από την Διεύθυνσή μας, γι’ αυτό και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι την Τρίτη 12 Δεκεμβρίου 2017 στον σύνδεσμο

Διαβάστε αναλυτικά τους στόχους και το Πρόγραμμα του σεμιναρίου στο έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής.