Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Πρόσκληση σε επιμορφωτικό πρόγραμμα Α΄ Βοηθειών για εκπ/κούς Φυσικής Αγωγής

Πρόσκληση σε επιμορφωτικό πρόγραμμα Α΄ Βοηθειών για εκπ/κούς Φυσικής Αγωγής
Τρίτη, 10 Οκτωβρίου 2017 13:37

Η Διεύθυνση Π.Ε. Δυτικής Αττικής, δια της Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, Σχολή Επιστημών Ανθρώπινης Κίνησης & Ποιότητας Ζωής, Τμήμα Διαχείρισης & Οργάνωσης Αθλητισμού, συνδιοργανώνουν κύκλο σεμιναρίων Αγωγής Υγείας με θέμα:

«Παροχή Α΄ Βοηθειών στο σχολικό περιβάλλον από εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής»

Θα διεξαχθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων  του 9ου Δ.Σ. Ελευσίνας (Αφών Κυπραίου 45 ? τηλ. 2105546256)

1η συνάντηση

Η χρησιμότητα του πάγου και των περιδέσεων στις πρώτες βοήθειες (πρακτική εξάσκηση)

Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2017

16.30-19.30

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί ΠΕ11 που επιθυμούν να συμμετάσχουν παρακαλούνται να συμπληρώσουν την παρακάτω ηλεκτρονική αίτηση μέχρι τη Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017:

Περισσότερα στο έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής.