Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Επισκέψεις σε Κ.Π.Ε. της Αττικής κατά τους πρώτους μήνες του σχολικού έτους 2017-18

Τετάρτη, 27 Σεπτεμβρίου 2017 12:00

Σας ενημερώνουμε ότι, για τους πρώτους μήνες του σχολικού έτους και μέχρι την έγκριση των προγραμμάτων, μπορούν να επισκέπτονται τα Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης για την υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων σχολικές μονάδες της Περιφέρειάς τους και κατά προτεραιότητα της Περιφερειακής Ενότητας στην οποία ανήκει το ΚΠΕ.

Η υποβολή αίτησης για την πραγματοποίηση της σχετικής επίσκεψης γίνεται δια του Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης. Ως εκ τούτου η Αίτηση Συμμετοχής από τα σχολεία της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής αποστέλλεται μέχρι 4 Οκτωβρίου στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου perekp@dipe-dytik.att.sch.gr.

Έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής

Αίτηση της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής