Αρχική Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Διήμερο σεμινάριο για την Υπεύθυνη Κατανάλωση στο ΚΠΕ Δραπετσώνας

Διήμερο σεμινάριο για την Υπεύθυνη Κατανάλωση στο ΚΠΕ Δραπετσώνας
Δευτέρα, 25 Σεπτεμβρίου 2017 14:44

Η Δ/νση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής (μέσω της Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης) σε συνεργασία με το ΚΠΕ Δραπετσώνας και τις Δ/νσεις Α/θμιας Εκπ/σης Α΄, Β΄ Αθήνας και Πειραιά και Β/θμιας Εκπ/σης Β΄ και Δ΄ Αθήνας διοργανώνει διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα:

«Η υπεύθυνη κατανάλωση την εποχή της παγκοσμιοποίησης»

20 και 21 Οκτωβρίου 2017

στις εγκαταστάσεις του ΚΠΕ Δραπετσώνας

(Αλ. Παναγούλη & Μονεμβασιάς 1, Δραπετσώνα)

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο σεμινάριο να συμπληρώσουν έως 30/9/2017 και ώρα 12.00 την ηλεκτρονική φόρμα https://goo.gl/rNR2jo.

Για περισσότερες λεπτομέρειες και για το Πρόγραμμα του σεμιναρίου μπορείτε να κατεβάσετε το έγγραφο της ΔΠΕ Δυτικής Αττικής πατώντας εδώ.