Αρχική Εκπαιδευτικά Θέματα 16-2-2016 Πρόσκληση σε Ημερίδα με θέμα «Δράσεις για την εξοικονόμηση ενέργειας σε σχολικά κτίρια»

Τρίτη, 16 Φεβρουαρίου 2016 10:58

Οι Διευθύνσεις Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής, μέσω των  Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, σε συνεργασία με το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ελευσίνας και το Τμήμα Φυσικής του ΕΚΠΑ διοργανώνουν ημερίδα δια βίου εκπαίδευσης με θέμα:

«Δράσεις για την εξοικονόμηση ενέργειας σε σχολικά κτίρια».

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του ΚΠΕ Ελευσίνας (Κοντούλη 60, τηλ. 2105546808) την Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου 2016 από τις 16:30 έως τις 20:30.

Στόχοι της ημερίδας είναι να ενημερωθεί το κοινό που σχετίζεται με τη χρήση σχολικών κτιρίων για την εξοικονόμηση ενέργειας, για τις δράσεις του ερευνητικού προγράμματος «Σχεδόν Μηδενικής Ενεργειακής Κατανάλωσης Σχολικά Κτήρια στη Μεσόγειο- ZEMedS Project IEE» και να προωθηθούν δράσεις εξοικονόμησης ενέργειας στα σχολικά κτίρια.

Η ημερίδα απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, συλλόγους γονέων, τεχνικές υπηρεσίες Δήμων και επαγγελματικούς φορείς μηχανικών.

Όσοι επιθυμούν να το παρακολουθήσουν καλούνται να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στην παρακάτω ηλεκτρονική φόρμα:

ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ,