Αρχική Εκπαιδευτικά Θέματα 03-6-2015 1. Εικαστική έκφραση μαθητών και έκθεση των έργων τους με τίτλο "Διεκδικώντας το μέλλον"

Τετάρτη, 03 Ιουνίου 2015 08:54

2. Υποβολή παραδοτέου πολιτιστικού προγράμματος

Η Διεύθυνση Π.Ε. Δυτ. Αττικής μέσω του Υπεύθυνου Πολιτιστικών Θεμάτων, σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις ΠΕ Α Αθήνας και ΔΕ Δυτικής Αττικής, μέσω των Υπεύθυνων Πολιτιστικών Θεμάτων, διοργανώνει από  12 Ιουνίου έως 30 Ιουλίου 2015, στο Ελαιουργείο Ελευσίνας (εκθεσιακός χώρος) , τη μαθητική εικαστική έκθεση

ΔΙΕΚΔΙΚΩΝΤΑΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

Κατά τη διάρκεια της έκθεσης έχει προβλεφθεί η  δημιουργία μιας  διαδραστικής εγκατάστασης με τα παραδοτέα όλων των  προσεγγίσεων των πολιτιστικών θεμάτων που ανέλαβαν οι εκπαιδευτικοί με τους μαθητές τους.

Το έγγραφο της Διεύθυνσης ΕΔΩ

Περισσότερα για την υλοποίηση της δράσης ΕΔΩ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ,