Αρχική Εκπαιδευτικά Θέματα 29-4-2015 Ανακοίνωση σχετικά με δράσεις Πολιτιστικών Θεμάτων

29-4-2015 Ανακοίνωση σχετικά με δράσεις Πολιτιστικών Θεμάτων
Δευτέρα, 04 Μαΐου 2015 09:35

Θέμα 1ο: Βιωματικά εργαστήρια για εκπαιδευτικούς στην έκθεση σύγχρονης τέχνης "Κρόνος & Χρόνος".

Η Διεύθυνση Π.Ε. Δυτικής Αττικής, μέσω του Υπεύθυνου Πολιτιστικών Θεμάτων, σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Α', Β', Γ', Δ', Πειραιά & Ανατολικής Αττικής, μέσω των Υπεύθυνων Πολιτιστικών Θεμάτων, καθώς και την Πανελλήνια Ένωση Εκπαιδευτικών Πολιτιστικών Θεμάτων, διοργανώνει βιωματικά εργαστήρια για εκπαιδευτικούς, στο πλαίσιο της εικαστικής έκθεσης "Κρόνος & Χρόνος".

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Θέμα 2ο: Εικαστική έκφραση μαθητών & έκθεση των έργων τέχνης τους με τίτλο "Διεκδικώντας το μέλλον"

Η Διεύθυνση Π.Ε. Δυτικής Αττικής, μέσω του Υπεύθυνου Πολιτιστικών Θεμάτων σε συνεργασία με τους παραπάνω φορείς, διοργανώνει από 30 Μαϊου έως 8 Ιουνίου 2015 στο Ελαιουργείο Ελευσίνας (εκθεσιακός χώρος), τη μαθητική εικαστική έκθεση "Διεκδικώντας το μέλλον" -arte povera (φτωχή τέχνη)

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ,